Dla kogo strony?

1.3. Jakie informacje mogą być interesujące dla innych?

Jest to dosyć podstawowe pytanie, na które trudno odpowiedzieć.

Najpierw musimy zdefiniować (albo opisać) podstawowych odbiorców informacji. Będą to:

1. Studenci.
  2. Inni pracownicy Katedry (lub zewnętrzni współpracownicy).
  3. Inni pracownicy Uczelni.
  4. Inni naukowcy.

Każda z tych grup oczekuje innych informacji.

1. Studenci będą zaglądali gdy na stronach będą pojawiały się informacje ważne z ich punktu widzenia. Na przykład:
    • przykładowe zadania,
    • rozwiązania i komentarze do przykładowych zadań,
    • komunikaty ważne z ich punktu widzenia: wyniki kolokwiów, terminy kolokwiów inne ważne komunikaty.
  2. Inni pracownicy katedry… Trudno powiedzieć, czym mogą być zainteresowani. Nie jest wykluczone, że gdy zaczniemy umieszczać u nas jakieś informacje merytoryczne (informacje o konferencjach, ważnych wydarzeniach naukowych, komentarze i przemyślenia na temat aktualny prac) — zechcą zajrzeć. Być może nawet skłonni będą podejmować dyskusję.
  3. Inni pracownicy uczelni najprawdopodobniej trafią na nasze strony wyłącznie przez przypadek — tylko wtedy, gdy strona pojawi się w wynikach wyszukiwania.
  4. Podobnie będzie z „resztą świata” — trafią na nasze strony wyłącznie jeżeli wyszukiwarka podpowie nasze adresy.

I ten ostatni problem wymaga dyskusji.